Perinnettä ja visioita

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oyn historia ulottuu vuoteen 1933, jolloin arkkitehti Jaakko Tähtinen perusti toimiston Tampereelle. Toisen polven arkkitehti Antti Tähtinen jatkoi yrityksen toimintaa vuoteen 1996. Nykyisin toimistossamme on 3 osakasta: toimitusjohtaja Toni Väisänen, Johanna Into ja Niina Rissanen.

Toiminta

Työmme perustuu käyttäjälähtöiseen ja toiminnalliseen suunnitteluun, sekä tiiviiseen yhteistyöhön asiakkaidemme kanssa. Kahdeksan vuosikymmenen aikana olemme olleet mukana sadoissa vaativissa ja mielenkiintoisissa projekteissa. Henkilökuntamme on erinomainen yhdistelmä kokemusta ja tuoretta näkemystä.

Tutustu historiaamme

Ihmiset

Toni Väisänen

Toimitusjohtaja, Osakas, Arkkitehti SAFA

+358 (0)400 784 198
toni.vaisanen@tahti-set.com

Johanna Into

Hallituksen PJ, Osakas, Arkkitehti SAFA

+358 (0)50 592 8823
johanna.into@tahti-set.com

Niina Rissanen

Varatoimitusjohtaja, Osakas, Arkkitehti SAFA

+358 (0)44 3124 907
niina.rissanen@tahti-set.com

Tuomas Arnala

Arkkitehti yo

+358 (0)50 3055 111
tuomas.arnala@tahti-set.com

Sara Camponez

Arkkitehti


sara.camponez@tahti-set.com

Le Vo Thanh Hoai

Arkkitehti yo


hoai.le@tahti-set.com

Leena Kaikkonen

Sihteeri

+358 (0)50 3517 154
leena.kaikkonen@tahti-set.com

Irina Kirchina

Arkkitehti

+358 (0)44 5616 791
irina.kirchina@tahti-set.com

Sanna Koivunen

Sisustusarkkitehti

+358 (0)50 4481 050
sanna.koivunen@tahti-set.com

Katri Kuntsi

Arkkitehti yo


katri.kuntsi@tahti-set.com

Sami Kytökorpi

Arkkitehti

+358 (0)50 5773 016
sami.kytokorpi@tahti-set.com

Clotilde Leriche

Arkkitehti


clotilde.leriche@tahti-set.com

Nina Linde

Arkkitehti

+358 (0)44 3558 826
nina.linde@tahti-set.com

Jouni Malinen

Suunnitteluassistentti, tietomallikoordinaattori

+358 (0)50 5832 238
jouni.malinen@tahti-set.com

Jari Niemi

Rakennusarkkitehti, arkkitehti yo

+358 (0)40 5926 834
jari.niemi@tahti-set.com

Kirsi Niemi

Suunnitteluassistentti

+358 (0)50 5055 393
kirsi.niemi@tahti-set.com

Toni Pakkala

Rakennusarkkitehti

+358 (0)50 5642 446
toni.pakkala@tahti-set.com

Annika Pokela

Arkkitehti SAFA

+358 (0)50 4680 969
annika.pokela@tahti-set.com

Jenni Raitoharju

Rakennusarkkitehti

+358 (0)41 4404 960
jenni.raitoharju@tahti-set.com

Hanna Rautiainen

Sihteeri


hanna.rautiainen@tahti-set.com

Antero Rummukainen

Arkkitehti yo


antero.rummukainen@tahti-set.com

Samppa Saarivirta

Arkkitehti yo


samppa.saarivirta@tahti-set.com

Riikka Sihvonen

Arkkitehti yo


riikka.sihvonen@tahti-set.com

Mika Suihko

Rakennusarkkitehti

+358 (0)40 5261 320
mika.suihko@tahti-set.com

Reetta Talonen

Arkkitehti SAFA

+358 (0)44 3124 903
reetta.talonen@tahti-set.com

Juha Tukiainen

Arkkitehti yo

+358 (0)40 7694 149
juha.tukiainen@tahti-set.com

Timo Tuusa

Arkkitehti yo


timo.tuusa@tahti-set.com

© Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy