Toni Väisänen
Johanna Into
Niina Rissanen
Tuomas Arnala
Le Vo Thanh Hoai
Irina Kirchina
Sanna Koivunen
Sami Kytökorpi
Clotilde Leriche
Nina Linde
Jouni Malinen
Jari Niemi
Kirsi Niemi
Toni Pakkala
Annika Pokela
Jenni Raitoharju
Riikka Sihvonen
Samppa Saarivirta
Mika Suihko
Reetta Talonen
Timo Tuusa
Leena Kaikkonen
Reetta Vilmari
Toni Väisänen

Toni Väisänen

arkkitehti SAFA

toimitusjohtaja, osakas

+358 (0)400 784 198

toni.vaisanen@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2004, osakas vuodesta 2004.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1254 FISE pääsuunnittelijarekisteri AA-luokka Pääsuunnittelija 2007 (RIL-SAFA-ARL-RIA-RKL) Arkkitehdin tutkinto 1994-2002, Tampereen teknillinen korkeakoulu
Johanna Into

Johanna Into

arkkitehti SAFA

hallituksen puheenjohtaja, osakas

+358 (0)50 592 8823

johanna.into@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2004, osakas vuodesta 2006.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1076 FISE pääsuunnittelijarekisteri AA-luokka Pääsuunnittelija 2007 (RIL-SAFA-ATL-RIA-RKL) Arkkitehdin tutkinto 1999-2004, Tampereen teknillinen yliopisto Rakennusarkkitehti (amk) 1995-1999 Lahden ammattikorkeakoulu
Niina Rissanen

Niina Rissanen

arkkitehti SAFA

varatoimitusjohtaja, osakas

+358 (0)44 3124 907

niina.rissanen@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2007, osakas vuodesta 2016.

Koulutus:

FISE pätevyysrekisteri ARK 1354 rakennussuunnittelija ja pääsuunnittelija vaativuusluokka: poikkeuksellisen vaativa Arkkitehdin tutkinto 2004, Tampereen teknillinen yliopisto
Tuomas Arnala

Tuomas Arnala

arkkitehti yo

tuomas.arnala@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2015.

Koulutus:

TTY, arkkitehtuurin koulutusohjelma, arkkit.yo 2001- TTY, sähköt. koulutusohjelma, tekn. yo, 1998-2001
Le Vo Thanh Hoai

Le Vo Thanh Hoai

arkkitehti

hoai.le@tahti-set.com

Koulutus:

arkkitehti (Vietnam) arkkitehti yo (Suomi)
Irina Kirchina

Irina Kirchina

arkkitehti

irina.kirchina@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2013.

Koulutus:

arkkitehti 1990, Leningradin rakennusteknillinen korkeakoulu, Neuvostoliitto
Sanna Koivunen

Sanna Koivunen

sisustusarkkitehti

sanna.koivunen@tahti-set.comj

Sami Kytökorpi

Sami Kytökorpi

arkkitehti

+358 50 577 3016

sami.kytökorpi@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2013.

Koulutus:

Arkkitehdin tutkinto 2002, Tampereen teknillinen yliopisto
Clotilde Leriche

Clotilde Leriche

arkkitehti

clotilde.leriche@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2015.

Koulutus:

Master of Architecture 2014, Faculty of LOCI, Catholic University of Louvain - UCL, Tournai, Belgium Erasmus exchange program, 2012-2013, Tampereen teknillinen yliopisto
Nina Linde

Nina Linde

arkkitehti

+358 (0)44 355 8826

nina.linde@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2009.

Koulutus:

DI (arkkitehti) 2008, TU Darmstadt Germany Exchange program 2004-2006, Tampereen teknillinen yliopisto
Jouni Malinen

Jouni Malinen

suunnitteluassistentti, tietomallikoordinaattori

+358 (0)50 583 2238

jouni.malinen@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2008.

Koulutus:

Tietomallikoordinaattori 2016, Metropolia Arkkitehtuurin visualisointi 2008, Tampereen teknillinen yliopisto Suunnitteluassistentin perustutkinto 2008, Valkeakosken AKK Tietokoneanimaation jatkolinja 1993, Satakunnan käsi- ja taideteollisuusoppilaitos Toimistotekniikan merkantti 1990, Kuusamon kauppaoppilaitos
Jari Niemi

Jari Niemi

Rakennusarkkitehti, arkkitehti yo

+358 40 592 6834

jari.niemi@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2013.

Koulutus:

Pääsuunnittelijakurssi 2003 TTY Rakennuttajakurssi 2002 TTY TTY, Arkkitehtiosasto 1987- Rakennusarkkitehdin tutkinto 1981, Tampereen teknillinen opplaitos TTOL
Kirsi Niemi

Kirsi Niemi

suunnitteluassistentti

+358 50 505 5393

kirsi.niemi@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2012.

Koulutus:

Audiovisuaalisen viestinnän ammattitutkinto, Julkaisugrafiikan osaamisala, People Group 2010 Artenomi, graafinen suunnittelija, Pirkanmaan käsi- ja taideteollisuusoppilaitos 1997 Mainonnan perustutkinto, Markkinointi-instituutti 1993 Muotipiirtäjä, Pr- ja muotiopisto 1989 Rakennuspiirtäjä, Rakennustekniikan opisto 1984
Toni Pakkala

Toni Pakkala

Rakennusarkkitehti AMK

+358 50 564 2446

toni.pakkala@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2012.

Koulutus:

Rakennusarkkitehti AMK, Vaasan AMK 2000
Annika Pokela

Annika Pokela

Arkkitehti SAFA

+358(0)504680969

annika.pokela@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2017.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1414 FISE pääsuunnittelijarekisteri A-luokka Arkkitehdin tutkinto 2008, Tampereen teknillinen yliopisto
Jenni Raitoharju

Jenni Raitoharju

rakennusarkkitehti

jenni.raitoharju@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2015.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1205 FISE pääsuunnittelijarekisteri A-luokka Rakennushankkeen pääsuunnittelijakoulutus ARS 1500 2011, TTY Rakennusarkkitehti 1996, TTOL Talonrakentaja 1990, NAO
Riikka Sihvonen

Riikka Sihvonen

arkkitehti yo

riikka.sihvonen@tahti-set.com

Samppa Saarivirta

Samppa Saarivirta

arkkitehti yo

samppa.saarivirta@tahti-set.com

Mika Suihko

Mika Suihko

rakennusarkkitehti RIA

+358 (0)40 526 1320

mika.suihko@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2010.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1482 FISE pääsuunnittelijarekisteri AA-luokka Rakennushankkeen pääsuunnittelija 2012,TTY/Edutech Rakennusarkkitehdin tutkinto 1993, Tampereen teknillinen oppilaitos Rakennusarkkitehtuuri 1991, Lahden teknillinen oppilaitos
Reetta Talonen

Reetta Talonen

arkkitehti SAFA

+358 (0)44 3124 903

reetta.talonen@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2001.

Koulutus:

FISE arkkitehtirekisteri nro 1222 FISE pääsuunnittelijarekisteri AA-luokka Rakennushankkeen pääsuunnittelija 2012, TTY/Edutech Arkkitehdin tutkinto 2002, Oulun yliopisto Rakennusarkkitehti 1991, Tampereen teknillinen oppilaitos
Timo Tuusa

Timo Tuusa

arkkitehti yo

timo.tuusa@tahti-set.com

Leena Kaikkonen

Leena Kaikkonen

sihteeri

+358 (0)50 3517 154

leena.kaikkonen@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2015.
Reetta Vilmari

Reetta Vilmari

sihteeri, tradenomi

+358 (0)44 3477 250

reetta.vilmari@tahti-set.com

Arkkitehtitoimisto Tähti-Set Oy:n palveluksessa vuodesta 2010.

Koulutus:

Tradenomi (tietojenkäsittely) 2008, Pirkanmaan ammattikorkeakoulu Ylioppilastutkinto 1997, Hervannan lukio